section-a325b85

RAIDŽIŲ KALIMAS

Dažniausiai iškylanti problema, kad mirus artimajam, žmonės ieško kas iškaltų raides ar portretą ant esamo paminklinio akmens, ar netgi pastatytų paminklą su jau iškaltomis raidėmis. Iškilus šiam klausimui galite drąsiai kreiptis į mus, mes padėsime tai sutvarkyti, nes  su raidžių kalimu ant akmens ne visi gali patys susigaudyti kaip ir nuo ko pradėti, be to tam reikalingi specialūs įrankiai ir įranga.

YRA KELIOS PAGRINDINĖS RAIDŽIŲ  RŪŠYS
 • Raidžių kalimas rankomis;
 • Raidžių kalimas smėliasrove;
 • Montuojamos raidės;
 • Porteto kalimas;
 • Fotokeramikos montavimas.

Raidžių kalimas rankomis – tai kada raides kala žmogus, tiek paminklų pardavimo aikštelėse tiek kapinėse ant stovinčio paminklo, tai bene ilgiausiai užtrunkantis raidžių kalimo variantas, kuris pareikalauja iš raidžių kalėjo ypatngai didelio atidumo ir meniškumo. Raidės iškaltos šiuo būdu bus nuo 1-10mm, išskirtiniais atvejais pageidaujant klientui gali būti ir giliau.

Raidžių kalimas smėliasrove – jeigu tiksliau apibūdinus šiuo būdu raidės yra išpučiamos ant paminklo naudojant smėlį, kuris pučiamas per specialų antgalį į paminklo paviršių, taip jame išmušdamas raides pagal užklijuotą trafaretą. Raidės iškaltos šiuo būdu bus apie 1-2mm gylio.

Montuojamos raidės – esant tokiam raidžių montavimo būdui, naudojamos jau pagamintos raidės. Tai dažniausiai ir populiariausiai naudojamos Lietuvoje Itališkos ‘‘Caggiati‘‘ raidės kryželiai bei kita kapaviečių atributika. Tam, kad sumontuoti šias raides reikia gręžti mažas skylutes, kuriose ir yra suklijuojami bronzos gaminai. Taip pat montuojamos raidės gali būti ir metalinės,kurias pagamina kalvis arba jos išpjaunamos iš nerūdijančio plieno su lazerio pagalba.

Portreto kalimas – portreto kalimas ant paminklo vis rečiau sutinkamas, bet vis dar reikalingas žmonėms, variantas. Portreto kalimas ant paminklo gali būti atliktas dailininko pagalba arba ant staklių valdant kompiuteriui. Staklėse galima kalti tik tada jeigu paminklą įmanoma atvežti iki staklių, jeigu ne, tada lieka vienintelis variantas dailininko paslaugos, kuris atliks puikiai ir nepriekaištingai savo darbą.

Fotokeramikos montavimas – fotokeramika, tai keramikinė pasirinktos formos ir dydžio plokštelė, ant kurios paviršiaus yra išdeginamas atvaizdas. Dažnai sutinkama ir metalinių nuotraukų, bet jų minusas rūdys, o keramikos praktiškos ir ilgaamžės. Keramika taip pat įmontuojama į paminklą išfrezavus duobutę į kurią ir įsistato fotokeramikos plokštelė, toks montavimo būdas yra amžinas. Niekada nepriimkite sumontuotos fotokeramikos, kuri nėra įleista į paminklą, o tik priklijuota ant paviršiaus. Šis montavimo būdas greitas, bet trumpalaikis.

Esame patyrę kapų tvarkymo specialistai, baigę VGTU ir ten įgiję aukštąjį išsilavinimą statybos inžinerijos srityje, taigi tvarkydami Jūsų artimųjų kapus pritaikome ten sukauptas žinias bei beveik 10 metų darbo įgūdžius.

Kapų meistro darbo laikas

 • Pirmadienis - penktadienis
  7:00 - 19:00
 • Šeštadienis
  7:00 - 16:00
 • Sekmadienis
  Nedirbame

Parduotuvės darbo laikas

 • Pirmadienis
  12:00 - 18:00
 • Antradienis - penktadienis
  9:00 - 18:00
 • Šeštadienis
  10:00 - 16:00
 • Sekmadienis
  Nedirbame

Kontaktinė informacija