DSC 0139

Granitas

Granitas – tai natūrali, paminklų bei antkapių gamyboje labai populiari žaliava, kuri dažniausiai Lietuvą pasiekia iš užsienio šalių (Rusijos, Kinijos, Italijos, Skandinavijos regiono ir kt.) Lietuvoje ši uoliena apdirbama, tuomet iš jos mūsų meistrai gali pagaminti ir reikiamoje vietoje pastatyti paminklą ar antkapį.

granitas 1

Atsparumas ir nesudėtingas apdirbimas yra pagrindiniai granito populiarumą lemiantys veiksniai, tačiau gamintojų ir užsakovų jis mėgstamas dar ir dėl to, kad panaudoti galima net granito atliekas: stambesnės nuolaužos puikiai tinka paminklams gaminti, smulkesnės – gali būti panaudotos plokščių ar antkapių gamyboje, o visiškai smulkios atraižos – virsta granito skalda, kuria dažnai padengiama kapavietė.

Granito galimybės

Iš granito gali būti gaminami įvairūs dirbiniai, kuriuos pagal Jūsų pageidaujamą projektą nesudėtingai paruoš ir artimųjų kapavietėje sumontuos mūsų specialistai.

Yra daugybė granito rūšių, puikiai tinkančių naudoti esant lietuviškam klimatui, o mes mielai patarsime, kurį iš jų geriausia naudoti Jums, kurį lengviau pritaikyti prie kapavietės dizaino ir pan.

granitas 2

Granito galimybės – kone beribės, jį tinkamai priderinus, parinkus spalvas (jų paletė išties didžiulė, mat tai lemia kiek ir kokių mineralų pateko uolienai formuojantis) ir formas galima išgauti neįtikėtinus derinius. Jį galima naudoti ne tik paminklų ir antkapių gamyboje, bet ir atliekant kapavietės dekoravimą – paprastai joms puošti naudojama granito skalda, kiek rečiau – ir trinkelės. Žinoma, dirbti su šia žaliava reikalingos žinios ir patirtis, kuriomis mes mielai pasidaliname su savo klientais, tokiu būdu kartu pasiekdami geriausią rezultatą.

Granito apdirbimas

granitas 3

Granitas yra uoliena, kurios formavimąsi lėmė natūralūs gamtos procesai, todėl jo paviršius yra skirtingas. Pagal kiekvienos rūšies granitą yra taikoma ir apdirbimo technologija. Granitas gali būti:

  • poliruojamas (granitą nupoliravus, jo paviršius tampa lygus ir blizgus);
  • šlifuojamas (granitas šlifuojamas specialiomis galvutėmis, tokiu būdu jo paviršius tampa švelnus, tačiau matinis);
  • bučarduojamas (tai apdirbimo technologija, kurios metu specialiais plaktuku ar bučarda (tai kaltukas, kurio plokštumos yra piramidės formos, jis panašus į tokį, kuriuo įprasta mušti mėsą) išgaunamas gruoblėtas, rūpus granito paviršius;
  • deginamas (tuomet uolienos paviršius įkaitinamas ir staigiai atvėsinamas, kad būtų išgautas nelygaus, šiurkštaus paviršiaus efektas);
  • skaldomas (tokiu atveju paviršius yra atskeliamas, jis išlieka natūralus, bet simetriškas).

Paminklas gali būti gaminamas iš skirtingais būdais apdirbto granito. Tokiu atveju jis atrodo ne tik išskirtinis, bet ir labai prabangus.

granitas 4

Dar svarstote, kurios rūšies granitas rinktis? Negalite apsispręsti, kuris labiausia tinka gaminti paminklą Jūsų artimiesiems atminti? Kreipkitės telefonu +37065688083 ir mes padėsime rasti sprendimą.

Susisiekite

Vardas*
Įveskite savo vardą.

Tel. Nr.*
Įveskite savo telefono numerį.

El. paštas*
Įveskite savo el. pašto adresą.

Pageidavimai*
Užpildykite pranešimo formą.